تاریخ

مرتب سازی بر اساس
فیلتر براساس ویژگی ها

آموزش‌، دین‌، و گفتمان اصلاح‌ فرهنگی‌ در دوران‌ قاجار

این‌ کتاب‌ گزارشی‌ جامع‌ و تحلیلی‌ از جنبش‌ اصلاح‌ آموزشی‌ در ایران‌ قرن‌ نوزدهم‌ است‌ و به‌ اصلاح‌ آموزشی‌ در متن‌ گسترده‌تر فرایند مدرن‌سازی‌ در جامعة‌ ایران‌ می‌پردازد.
85,000 تومان

ایالات‌ متحده‌ و ایران‌(و تأثیر مصدق بر روابط‌ دوجانبه)‌

این‌ پژوهش‌ تحلیلی‌ از روابط‌ ایالات‌ متحده‌ و ایران‌ در قرن‌ بیستم‌، با توجه‌ ویژه‌ به‌ بحران‌ ملی‌ شدن‌ تأسیسات‌ نفتی‌ بریتانیا در نیمه‌ قرن‌، ارائه‌ می‌کند.
5,200 تومان

ایران و بیزانس

نویسنده کتاب ، خانم پیگولِفسکایا ، خاورشناس و تاریخ‌نگار روسی در خانواده‌ای اشرافی و لهستانی‌تبار در سن پترزبورگ روسیه متولد شد .
18,000 تومان

ایران‌ باستان

چکیده کم‌ترین‌ صفت‌ برجسته‌ای‌ که‌ می‌توان‌ برای‌ این‌ کتاب‌ بر شمرد، تازه‌ بودن‌ آن‌ است‌.
72,000 تومان

ایران‌ دوران‌ قاجارو برآمدن‌ رضاخان

ایران‌ دوران‌ قاجار و برآمدن‌ رضاخان‌» تاریخ‌ مختصر اما جامعی‌ از دوران‌ قاجار به‌ دست‌ می‌دهد که‌ سراسر دوران‌ سلطنت‌ این‌ دودمان‌ و به‌ قدرت‌ رسیدن‌ رضاخان‌ تا زمان‌ عزل‌ قاجاریه‌ از سلطنت‌ را در بر می‌گیرد.
12,000 تومان

ایران، تاریخ و میراث

آنها صنعتگران ماهری بودند و به موقع خط تصویری را که از آشوریان اقتباس کرده بودند ، ابداع کردند که بعدها خط میخی جایگزین آن شد .
11,000 تومان

ایرانی‌ها

ایرانی‌ها غالباً، بسته‌ به‌ دیدگاهی‌ که‌ دارند، از درک‌ کلیت‌ امور غافل‌ می‌مانند. این‌ امر در مورد غربی‌ها نیز صادِق است‌.
65,000 تومان

ایرانیان در بابل هخامنشی

این کتاب یکی از مهم‌ترین پژوهش‌های محمد داندامایف متخصص تاریخ ماد و هخامنشی درباره ایرانیان ساکن در بابل در طول فرمانروایی هخامنشیان است .
55,000 تومان

پادشاهی ماد

این کتاب از یازده فصل تشکیل شده است : گفتاری پیرامون منابع تاریخ ماد ، وضعیت طبیعی و جغرافیایی ماد باستان ، ماد و فلات ایران و ...
85,000 تومان

تاریخ آتروپاتن (آذربایجان باستان)

آتروپاتن کشوری غنی و قدرتمند بود که در آن کشاورزی ، دامپروری و تجارت رونق فراوان داشت و شهرنشینی در شهرهای آباد آن توسعه یافته بود.
45,000 تومان

تاریخ اساطیری ایران

فرهنگ ایران زمین در طول هزاران سال و تحت تاثیر موقعیت و ویژگی‌های محیطی خاستگاه آن شکل گرفته است.
32,000 تومان

تاریخ ایلام نو

دوران ایلام نو هر چند به لحاظ نظامی و فرهنگی همتراز دوران شکوفای ایلام میانه نبود اما دورانی بود که ایلام دوباره در عرصة سیاست خاور نزدیک سر برآورد.
11,000 تومان

تاریخ جهان

135,000 تومان

تاریخ زندان

بی‌تردید علم تاریخ قدمتی به اندازه عمر بشر دارد . تاریخ به مثابه چراغی است که با روشن نمودن محیط ، مسیر زندگی را به انسان‌ها نشان می‌دهد .
7,500 تومان

تاریخ صفویه

کتاب "تاریخ صفویه" سرآغازی بر یک مقطع تاریخی است که رویدادهای ایران را در زمان تشکیل سلسله صفویان بررسی می‌کند.
3,500 تومان

تاریخ ملل

42,000 تومان

تاریخ‌ ایران‌ و ممالک‌ همجوار آن

مجموعه‌ای‌ از مقالات‌ گوتشمید که‌ چند نوشته چاپ‌ نشده‌ نیز در آن‌ میان‌ یافته‌ می‌شود. فصول‌ کتاب‌ عبارتند از: 1. دوره مقدونی‌، 2. دوره اشکانی‌
4,800 تومان

تاریخ‌ و فرهنگ‌ ساسانی‌

قسمت‌ اول‌ کتاب‌ مقالاتی‌ در بارة‌ سکه‌شناسی‌ و کاربرد آن‌ در شناخت‌ تاریخ‌ سیاسی‌، فرهنگی‌ و اقتصادی‌ است‌. قسمت‌ دوم‌ به‌ تاریخ‌ فرهنگی‌ و فکری‌ ساسانی‌، و قسمت‌ سوم‌ به‌ اهمیت‌ متون‌ پهلوی‌ برای‌ شناخت‌ ذهنیت‌ ایرانیان‌ می‌پردازد.
19,000 تومان