تقلب

اخلاق در زندگي روزمره
38,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهدبورال. رود
مترجممریم تقدیسی
نوبت چاپ1
تعداد صفحات336
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
سال نشر1398
موضوعاخلاق روزمره
نوع کاغذبالکی
وزن (به گرم)325
شابک9786220402923

دبورا ال. رود نویسنده این کتاب، استاد و پروفسور حقوق دانشگاه استنفورد است که سعی کرده در کتاب پیش رو، تحلیل های موشکافانه ای درباره پدیده و مفهوم تقلب ارائه دهد. او با مراجعه به نظرسنجی های معتبر به عوامل رواج تقلب در عرصه های مختلف اجتماعی پرداخته و راهکارهایی هم برای مقابله با این پدیده ارائه داده است. او معتقد است نوع بشر در ابداع انواع و اقسام تقلب واقعا خلاق بوده است.
این نویسنده در مقدمه کتابش می گوید انتخاب شدن دونالد ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا، یکی از موارد شاخص بی اهمیت بودن تقلب از نظر آمریکایی هاست. چون بوق و کرنای مداوم افشای فریبکاری ها، سوءاستفاده های غیرقانونی و کلاهبرداری تشکیلات ترامپ در معامله با پیمانکاران تاثیر چندانی در ممانعت از حمایت از او نداشت.
ال. رود اظهار تعجب می کند که در فلسفه اخلاق به مساله تقلب توجه چندانی نشده است. او می گوید تقلب را نمی توان با دروغ مصلحتی مقایسه کرد چون در عرف جامعه، تقلب به هیچ صورتی قابل توجیه نیست. ولی ممکن است در برخی موقعیت ها از نظر ناظر بی طرف از لحاظ اخلاقی قابل توجیه باشد.
کتاب «تقلب» ۹ فصل اصلی دارد که عناوین شان به ترتیب عبارت است از: «مقدمه»، «تقلب در ورزش»، «تقلب در سازمان ها»، «تقلب در مالیات»، «تقلب در محیط های آموزشی و سرقت ادبی در زمینه های حرفه ای»، «نقض حقوق مولفان و مصنفان»، «تقلب در بیمه و وام مسکن»، «تقلب در ازدواج» و «نتیجه گیری».