حقایقی که باید گفت

65,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهکامالا هریس
مترجمعلی‌اکبر عبد‌الرشیدی
نوبت چاپ1
تعداد صفحات338
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
سال نشر1399
موضوعسیاسی
نوع کاغذبالکی
وزن (به گرم)334
شابک9786226652995

کاملا هریس اولین زنی است که به جایگاه معاونت ریاست جمهوری در آمریکا دست یافته است. مفسران آمریکایی معتقدند او، که پدری جامائیکایی و مادری هندی دارد، با رسیدن به این جایگاه تاریخ آمریکا را دگرگون کرده است، آن هم بعد از چهار سال تلاش پرتنش «سفیدپوستان تندرو و برتری طلب» که هرگز چشم به راه چنین رویدادی نبودند.

حقایقی که باید گفت شرح حال کامل کاملا هریس از تولد تا کنون است و یک سال قبل از برگزاری انتخاب ریاست جمهوی آمریکا در سال 2020 منتشر شده است. منتقدان به نوشتار روان، بیان شیرین، گیرایی های داستان گونه و آموزه های الهام بخش این کتاب اشاره کرده اند و کتاب را حاوی اطلاعت زیادی در مورد زندگی کاملا هریس و در عین حال نقدی بر جامعه ی امروز آمریکا دانسته اند.

کاملا هریس مخالف اعدام، طرفدار جایگزینی اصلاح و تربیت به جای زندان، شیفته ی برابری همه ی انسان ها در برابر عدالت و باورمند به بزرگداشت شان حقوق زنان و کودکان و سیاه پوستان و رنگین پوستان است. او در بیست سال گذشته، در جایگاه دادستان کل کالیفرنیا و سناتور کنگره، آغازگر تصمیم های در خوری در راستای اصلاح نظام اجتماعی و قضایی در این کشور بوده است.

در این کتاب حقایق تکان دهنده ای از وضعیت نژاد پرستی، حقوق مدنی، نظام قضایی، رفتار پلیس با سیاه پوستان و رنگین پوستان، بحران زندان ها و تعداد زیاد زندانی و نحوه ی اجرای عدالت در دادگاه های آمریکا ارائه می شود که به عقیده ی کاملا هریس نیازمند اصلاحات جدی است