شورشیان هنر قرن بیستم

45,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهلوردانا پارمزانی
مترجممریم چهرگان - سمانه میرعابدی
نوبت چاپ5
تعداد صفحات205
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
سال نشر1398
موضوعهنر
نوع کاغذبالکی
وزن (به گرم)199
شابک978-600-5191-79-0

به راستی افراد هنر دوستی که از مراجعین مداوم گالری های هنر به شمار میروند چقدر از نئودادا،نئورئالیسم یا اصطلاحات و جنبش های هنری دیگر که پی در پی به خصوص در قرن حاضر رخ داده اند آگاهی دارند؟
اگر ایده ها و افکار پشت این آثار و جنبش ها مهجور بمانند، آنگاه درک لحظات تاریخی مختلف دشوار و گاه طبق سلیقه شخصی،حاصل میشود.به نظر میرسید همواره وجود یک راهنمای کاربردی،یک دایره المعارف همراه به عنوان یک راهنمای مقدماتی و نه مانند یک کتاب قطور نقد هنری ضروری باشد.کتابی که به عنوان یک ابزار کاربردی برای خواننده تا در دروازه های هنر معاصر هر جنبش با خیالی آسوده و بدون سردرگمی گام بردارد.
لردانا پارمزانی منتقد هنری جوان و آگاه پذریفت که چنین نسخه ای را به رشته تحریر درآورد.کتاب حاضر ویراست جدید از پرفروش ترین کتاب نقد هنری انتشارات اسکارا است.
این کتاب در مورد سرگذشت جنبش های هنری قرن بیستم از آغاز شکل گیری تا ورود به مراحل پیشرفت و تکامل و سرانجام رسیدن به نقطه انحطاط و مرگ: از اکسپرسیونیسم گرفته تا سورئالیسم و از پاپ آرت تا بادی آرت ، از پست مدرنیسم تا گرافتیسم؛ در ایتالیا و سایر نقاط جهان، گردآوری کامل و قابل قبولی به عمل آورده است.