فریدا

110,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندههایدن هررا
مترجمفروغ پوریاوری
نوبت چاپ2
تعداد صفحات710
نوع جلدسخت
قطعرقعی
سال نشر1399
موضوعهنر
نوع کاغذتحریر
وزن (به گرم)984
شابک9786004054485

این زندگینامه جذاب و خواندنی که توسط خوانندگان و منتقدان در سراسر کشور مورد تحسین گسترده قرار گرفته است ، زندگی فریدا کالو هنرمند و نقاش مکزیکی را نشان می دهد. زنی با ذکاوت و اصالت افراطی ، زنی عجیب و غریب که شبیه هیچ کس نبود ، هنرمندی که نشاط حسی اش مستقیم از تجربیات خودش ناشی می شود. تجریبات متعدد و گوناگونی که هریک به نوعی بر زندگی شخصی و نیز هنر او اثر گذاشتند: کودکی او در نزدیکی شهر مکزیک در طول انقلاب مکزیک؛ یک تصادف ویرانگر در هجده سالگی که او را فلج کرده و باعث می شود که دیگر نتواند بچه دار شود. ازدواج وسوسه انگیز او با دیگو ریورای هنرمند و در عین حال روابط عاشقانه متناوبش با مردانی چون ایسامو نوگوچی و لئون تروتسکی. ارتباط او با حزب کمونیست؛ جذب شدن او به هنر و فرهنگ مکزیک؛ و عشق دراماتیک او به مناظر.
در اینجا شما با زندگی پرتلاطم یک زن خارق العاده از قرن بیستم روبرو می شوید. - با تصویرگری ای که به اندازه افسانه ی خود فریدا کالو غنی و غم انگیز است. Ms. Magazine این کتاب را بیوگرافی جذاب و زنده خوانده است.
San Francisco Chronicle در مورد این کتاب نوشته است:

"هررا می نویسد که کالو از طریق هنرش ، هم از خود یک اجراگر و هم یک نماد و آیکون می سازد. از طریق این بیوگرافی طولانی ، کالو سرانجام تبدیل به یک انسان کامل نیز می شود"