مرگ و دیگر هیچ

دست‌نوشته‌های عباس کیارستمی درسررسید سال ۱۳۷۶
17,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهعباس کیارستمی
نوع جلدشومیز
قطعرقعی
نوبت چاپ1
سال نشر1398
موضوعدست‌نوشته
نوع کاغذبالکی
وزن (به گرم)83
شابک978-9651194214

من می‌خواهم با مرگ خود بمیرم

نه با مرگ پزشکی

"مرگ و دیگر هیچ" از "عباس کیارستمی"، اثری است که دست نوشته های عباس کیارستمی در سررسید سال 1376 او را در بردارد. مسئولیت جمع آوری این یادداشت ها بر عهده ی فرزند وی، "بهمن کیارستمی" بوده و از او مقدمه ی پرباری نیز در ابتدای اثر "مرگ و دیگر هیچ" آمده است.
بی شک "عباس کیارستمی" از جمله نام های ماندگاری است که چه در زمینه ی سینما و چه سایر فعالیت های هنری اش، مخاطبین زیادی را به خود جلب کرد. علاوه بر این، از نگاه منتقدانه نیز آثار وی در زمره ی با کیفیت ترین آثار سینمایی ایران و جهان قرار دارند و او از پرچمداران سینمای ایران به حساب می آید. یکی از آثار تحسین شده ی "عباس کیارستمی"، فیلم "طعم گیلاس" است که با نگاهی نو به زندگی، یا بهتر بگوییم، نگاهی نو به مرگ، در دقایق تماشای فیلم و مدت ها پس از آن ذهن مخاطبان را به خود مشغول می سازد. مضمون آگاهی به مرگ که در این اثر به نمایش گذاشته شده، جهان بینی و دیدگاه شخصی "عباس کیارستمی" را تا حدودی به تصویر می کشد؛ اما چه کسی می داند که در پس آن ذهن خلاق و پیچیده واقعا چه چیزی نهفته بود؟ اگر مایل هستید برای درک این مفهوم و همچنین دیدگاه "عباس کیارستمی" تلاش کنید، کتاب "مرگ و دیگر هیچ" اثر مناسبی برای مطالعه است.
یادداشت های جمع آوری شده در "مرگ و دیگر هیچ"، متعلق به همان سالی است که "عباس کیارستمی" مشغول ساخت "طعم گیلاس" بود و هنر و افکار خود را بر این مفهوم متمرکز ساخته بود. بنابراین "مرگ و دیگر هیچ" که توسط نشر نظر به عرصه ی چاپ رسیده، نگاهی درونی به مفاهیم به کار رفته در این فیلم پرطرفدار خواهد داشت.