مغز ما

75,000 تومان
مشخصات محصول
نام ویژگیمقدار ویژگی
نویسندهماتیو مک دونالد
مترجممحمدرضا باطنی
قطعپالتویی
نوع جلدشومیز
نوبت چاپ2
تعداد صفحات424
سال نشر1398
موضوعاندیشه و تفکر خلاق
نوع کاغذبالکی
شابک9786001051388

فرق اساسی این کتاب با کتاب های دیگری که درباره مغز نوشته شده اند این است که این کتاب فقط از منظر زیست شناسی به مغز ما نپرداخته. درست است که باید بدانیم مغز ما چطور کار می کند اما اولویت اول کتاب این است که چطور می توانیم از مغز این مهم ترین دارایی ما استفاده کنیم. و البته طبیعی است که باید یاد بگیریم چطور در حفظ و نگه داری آن کوشا باشیم.
اصول این کتاب بر علم اعصاب یا عصب پژوهی امروزی قرار گرفته است. این کتاب در فصل یکم نگاهی گذرا به ساخت و کار مغز دارد. در فصل دوم با رژیم غذایی که مناسب مغز باشد آشنا خواهیم شد. فصل سوم درباره خواب است. در فصل چهارم با ادراک بیشتر آشنا می شویم و با شیطنت های مغز برای گمراه کردن ما روبرو می شویم. فصل پنجم در مورد حافظه و قدرت اسرارآمیز مغز است. فصل ششم قصد دارد ما را با دنیای داغ احساسات آشنا کند و ببینیم چطور لذت می بریم یا می ترسیم. فصل هفتم در مورد خرد است و نحوه استدلال هایمان و قضاوت های گاه شتابزده مان را بررسی می کنیم. فصل هشتم می خواهد به ما بیاموزد اصلا شخصیت ما را چه چیزی می سازد. فصل نهم به بررسی رابطه هورمون ها بر مغز زن و مرد می پردازد و می خواهد ببینید اصلا آیا این مواد شیمیایی می توانند با نمی توانند تفاوت های بین دو جنس را توجیه کنند. و اصلا چه می شود که در مغز عشاق آتش بازی می شود.
و اما فصل آخر در مورد تاریخ مغز خود ماست. روند شکل گیری مغز از دوران جنینی و در رحم تا پایان. این فصل می کوشد با بررسی روند رشد مغز علت دمدمی بودن نوجوانان را شناسایی کند.